Campions d'Andorra


ANY MODALITAT TERRENY CAMPIONS
1990 Ind F   Ma Angels Balaguero
  Ind M   Jean Mezy
  Dob F Encamp Cristina Ribot, Cristina Caralp
  Dob M   Christian Trillas, Jean Mezy

1991 Tri M Escaldes Jean Mezy, André Vidal, Jacky Breton

1992 Ind F   Angela Martinez
  Ind M   Daniel Duedra
  Dob F   Cristina Ribot, Cristina Caralp
  Dob M   Francesc Galera, Da Costa
  Tri F   Dolors Paricio Palau, Margarita Paricio Palau, Marie P. Melis
  Tri M   Jacky Breton, Patrick Theil, Frederic Breton

1993 Ind F   Antonia Panera
  Ind M   Jacques Estrabaud
  Dob F   Maria Luz Soto, Ma Angels Balaguero
  Dob M   Victor Cardoso, Antonio Moreira
  Tri F   Dolors Paricio Palau, Margarita Paricio Palau, Cristina Ribot
  Tri M   Christian Trillas, Jacky Breton, Patrice Lozano

1994 Ind F   Cristina Ribot
  Ind M   Jacky Breton
  Dob F   Margarita Paricio Palau, Cristina Ribot
  Dob M Encamp Frederic Breton, Jacky Breton
  Tri F Enclar Lourdes Martin, Josefina Merino, Antonia Panera
  Tri M Sta. Coloma Alexandre Giraud, Enrique Torregrosa, Frederic Breton

1995 Ind F La Massana Asumpcion Martin
  Ind M La Massana Frederic Breton
  Dob F Encamp Lourdes Martin, Dolors Paricio Palau
  Dob M Encamp Michel Constans, Pierre Soulanet
  Tri F Soldeu Margarita Paricio Palau, Dolors Paricio Palau, Cristina Ribot
  Tri M Soldeu Marc Prats Coma, Josep Ma Riba Coma, Jean Mezy

1996 Ind F Encamp Josefina Merino
  Ind M Encamp Eric Bureau
  Dob F   Antonia Panera, Felisa Linares
  Dob M   Michel Constans, Alexandre Giraud
  Tri F Ordino Josefina Merino, Antonia Panera, Felisa Linares
  Tri M La Massana Antonio Saez, Patrice Lozano, Eric Bureau

1997 Ind F La Massana Mauricette Onillon
  Ind M La Massana Enrique Torregrosa
  Ind J La Massana Florant Cazalot
  Tir F   Antonia Panera
  Tir M   Michel Constans
  Dob F La Massana Cristina Ribot, Lourdes Martin
  Dob M La Massana Antonio Saez, Christian Trillas Villalongue
  Tri F St. Julià Ma Angels Balaguero, Dolors Tartera, Purificacion Sanchez
  Tri M St. Julià Thierry Laguerre, Michel Constans, Alexandre Giraud

1998 Ind F St. Julià Purificacion Sanchez
  Ind M St. Julià Jean Luc Tabaz
  Tir F Encamp Asumpcion Martin
  Tir M Encamp Antonio Saez
  Dob F La Massana Antonia Panera, Felisa Linares
  Dob M La Massana Jacky Breton, Frederic Breton Martin
  Tri F La Massana Ma Angels Balaguero, Felisa Linares, Antonia Panera
  Tri M La Massana Josep Palau Daina, Alfons Bernat Rey, Aurelio Gonzalez

1999 Ind F   Cristina Ribot
  Ind M   Manel Queiros
  Dob F Encamp Ma Angels Balaguero, Dolors Paricio Palau
  Dob M Encamp Alexandre Giraud, Thierry Laguerre
  Tri F Sta. Coloma Dolors Parico Palau, Margarita Paricio Palau, Asumpcion Martin
  Tri M Sta. Coloma Jordi Bolart, Antonio Saez, Manuel Queiros
  T. Mixte St. Julià Maryse Breton, Frederic Breton Martin, Jacky Breton

2000 Ind F St. Julià Antonia Panera
  Ind M St. Julià Manuel Queiros
  Dob F Pas de la Casa Cristina Ribot, Lourdes Martin
  Dob M Pas de la Casa Alexandre Giraud, Thierry Laguerre
  Tri F La Massana Mauricette Onillon, Dolors Paricio Palau, Marcelle Deswarte
  Tri M La Massana Michel Constans, Thierry Laguerre, Alexandre Giraud
  T. Mixte Encamp Enrique Torregrossa Royo, Manuel Queiros, Cristina Ribot

2001 Ind F Escaldes Margarita Simon
  Ind M Escaldes Eric Bureau
  Dob F   Antonia Panera, Margarita Simonn
  Dob M   Gerard Solanelles, David Esquerre
  Tri F Sta. Coloma Antonia Panera, Felisa Linares, Ma Angels Balaguero
  Tri M Sta. Coloma Manel Bauzas, Armand Gonçalvez, Jordi Pereira

2002 Ind F   Felisa Linares
  Ind M   Michel Constans
  Tir F   Asumpcion Martin
  Tir M   Michel Constans
  Dob F Pas de la Casa Dolors Paricio Palau, Margarita Paricio Palau
  Dob M Pas de la Casa Alexandre Giraud, Thierry Laguerre
  Tri F   Asumpcion Martin, Margarita Simon, Purificacion Sanchez
  Tri M   Antonio Garcia, Jean Mezy, Josep Martinez

2003 Ind F Escaldes Ma Angels Balaguero
  Ind M Escaldes Aurelio Gonzalez
  Dob F   Ma Angels Balaguero, Margarita Simon
  Dob M La Massana Jacky Breton, Aurelio Gonzalez
  Tri F   Cristina Ribot, Margarita Paricio Palau, Teresa Tico Serra
  Tri M   Alexandre Giraud, Thierry Laguerre, Michel Constans

2004 Ind F   Antonia Panera
  Ind M   Enrique Torregrossa Royo
  Dob F   Felisa Linares, Margarita Simon
  Dob M   Jordi Pereira, Manel Bauzas
  Tri F   Antonia Panera, Felisa Linares, Ma Angels Balaguero
  Tri M   Antonio Mellado, Francesc Galera, Michel Constans

2005 Ind F   Margarita Simon
  Ind M   Frederic Breton Martin
  Dob F   Margarita Simon, Ma Angels Balaguero
  Dob M   Domenech Soto, Hermenegildo Marin

2006 Ind F   Dolors Paricio Palau
  Ind M   Manel Bauzas
  Dob F   Antonia Panera, Felisa Linares
  Dob M   Antonio Mellado, Francesc Galera
  Tri F   Antonia Panera, Felisa Linares, Ma Angels Balaguero
  Tri M   Hermenegildo Marin, Domenech Soto, Rafael Calero

2007 Ind M   Bruno Santmann
  Tir M   Jose luis Noguera
  Dob M   Thierry Laguerre, Alexandre Giraud
  Tri M   Aurelio Gonzalez, Michel Domec, Philippe Montel

2008 Ind F   Antonia Panera
  Ind M   Alexandre Giraud
  Tir M   Enrique Torregrossa
  Dob M   Jacky Breton, Frederic Breton Martin
  Tri M   Rafael Calero, Jose luis Noguera, Francesc Galera

2009 Ind F La Massana Asumpcion Martin
  Ind M La Massana Enrique Torregrosa Royo
  Tir M La Massana Alexandre Giraud
  Dob F La Massana Antonia Panera, Felisa Linares
  Dob M La Massana Alexandre Giraud, Thierry Laguerre
  Tri M La Massana Jose luis Noguera, Enrique Torregrosa Royo, Francesc Galera

2011 Ind F La Massana Dolors Paricio Palau
  Ind M La Massana Alexandre Giraud
  Tir M La Massana Bruno Santmann Gabarron
  Dob F La Massana Dolors Paricio Palau, Marcelle Deswarte
  Dob M La Massana Bruno Santmann Gabarron, Michel Constans
  Tri F La Massana Dolors Paricio Palau, Marcelle Deswarte, Alexia Giraud de Jesus
  Tri M La Massana Frederic Breton Martin, Valenti Riba Fonta, Jose luis Noguera

2012 Ind F La Massana Dolors Paricio Palau
  Ind M La Massana Frederic Breton Martin
  Tir M La Massana Philippe Santmann
  Dob M La Massana Philippe Santmann, Alexandre Giraud
  Tri M La Massana Josep Palau Daina, Alfons Bernat Rey, Francesc Galera

2013 Ind M La Massana Philippe Santmann
  Dob M La Massana Jose luis Noguera, Francesc Galera
  Tri M La Massana Bruno Santmann, Philippe Santmann, Michel Constans
  Vet M La Massana Alfons Bernat, Josep Palau, Francesc Galera
  Tir M La Massana Francesc Galera

2014 Ind M La Massana Jean Luc Jacono
  Dob M La Massana Alex Giraud, Bruno Santmann
  Tri M La Massana Jose luis Noguera, Francesc Galera, Jacky Breton, Armeni Portela
  Tir M La Massana Jacques Vannereau

2015 Ind F La Massana Rosalia Torrado Reyes
  Ind M La Massana Bruno Santmann Gabaron
  Dob M La Massana Bruno Santmann, Philippe Santmann
  Tir M La Massana Philippe Santmann
  Tri M La Massana Jose luis Noguera, Enrique Torregrosa Royo, Francesc Galera

2016 Dob M Ordino Philippe Santmann, Patrice Lozano
  Ind M La Massana Philippe Santmann
  Dob M Ordino Alexandre Giraud, Thierry Laguerre
  Vet M La Massana Francesc Galera, Josep Palau, Joaquim Garcia, Francesc Ambor
  Ind M La Massana Bruno Santmann
  Ind F La Massana Maria del Mar Gomez
  Tir M Escaldes-Engordany Alexandre Giraud
  Trodeu de les Parròquies La Massana Club del Pas de la Casa